SEO – Úvod do optimalizace pro vyhledávače

SEO resp. Optimalizace pro vyhledávače může být pro začátečníky zastrašující a zdát se jim složitá. Nemusíte se však bát, nemusí to být nijak zvláště složité. V následujících odstavcích se budeme snažit naučit základy, které můžeme začít používat při tvorbě svých webových stránek.

Co je SEO?

SEO je zkratka anglického termínu Search Engine Optimization. V překladu se jedná tzv. o optimalizaci (stránek) pro vyhledávače. SEO je strategie či metodika vytváření a upravování internetových stránek, kterou jejich majitelé používají, aby forma a obsah stránek byly vhodné pro automatizované zpracování pomocí robotů internetových vyhledávačů (někdy také tzv. seomaty či seoanalyzátory). Jejich hodnocení je založeno na nepřímých znacích (struktura, metadata, počty odkazů atd.).

Cílem výše uvedené metodiky je získání vyšší návštěvnosti díky zobrazení odkazu na jejich stránky mezi prvními resp. na lepší pozici v přehledu výsledků vyhledávání vyhledávaných termínů. Vyšším  hodnocením od vyhledávačů tak získáme četnější a zároveň více cílené návštěvy od uživatelů internetu.

Kromě zlepšení postavení stránek ve výsledcích je cílem také odstranění technických nedostatků bránicích v prohlížení stránky vyhledávacím robotům a uživatelům internetu a také zvyšování konverzního poměru stránek (prohlížející versus nakupující návštěvníci).

Proč SEO je důležité

Vyhledávače jsou často největším zdrojem návštěvnosti pro většinu stránek na internetu. Např. mnoho uživatelů se už neobtěžuje zapamatovat si či psát celou adresu stránek. Místo  toho napíše část adresy do řádku vyhledávače a nechá stránku dohledat. Na stránku tak přistupuje z výsledků vyhledávání.

Seo

Google, Seznam a další vyhledávače využívají pokročilé algoritmy pro správné pochopení obsahu, ne vždy však jsou tyto algoritmy dokonalé. Stále potřebují vaši pomoc, aby pochopili, o čem je váš obsah.

Můžete mít svou doménu, hosting i nainstalovaný redakční systém, ale pokud Vaše stránky (a jejich obsah) nejsou správně optimalizovány, tak vyhledávače nebudou vědět, jak ho správně posoudit.

Vaše stránky se pak nebudou správně zobrazovat ve výsledcích vyhledávání a Vy tím přijdete o většinu návštěvnosti…

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na